Mzdy vo Volkswagene Slovakia Strmo Rastú: Odtrhli sa od Slovenského Priemeru

Vo Volkswagene Slovakia zažívajú zamestnanci značný nárast príjmov. Po rekordnom roku, keď automobilka dosiahla obrat takmer 12 miliárd eur, sa mzdy jej zamestnancov výrazne zvýšili. Príjmy bez manažmentu stúpli o 400 eur, čo znamená priemerný hrubý mesačný príjem 2,688 eur vrátane odmien, čím sa odtrhli nielen od slovenského, ale aj bratislavského priemeru.

Automobilka, ktorá sa zameriava na výrobu drahších vozidiel, hlavne z kategórie SUV, využila zlepšenú situáciu v dodávateľských reťazcoch a zvýšila výrobu vozidiel o 22 percent na takmer 329-tisíc vozidiel ročne. Takéto úspechy na trhu umožnili spoločnosti nielen zvýšiť príjmy svojich zamestnancov, ale aj vyplatiť odmeny na úrovni 2021 eur a poskytnúť benefity v celkovej hodnote 24,5 milióna eur.

Tento nárast príjmov vo Volkswagene Slovakia ilustruje, ako môže úspech firmy priaznivo ovplyvniť jej zamestnancov, a zároveň nastavuje latku v odmeňovaní zamestnancov na slovenskom trhu. Tento trend môže mať vplyv aj na ďalšie podniky a celkové ekonomické prostredie v regióne.