Slovenská pošta podporuje Ukrajincov: Zamestnanie, humanitárna pomoc a ubytovanie

V reakcii na vojnový konflikt na Ukrajine, ktorý vypukol pred dvoma rokmi, Slovenská pošta otvorila svoje brány desiatkam ukrajinských občanov hľadajúcich zamestnanie. Od vypuknutia konfliktu až do začiatku februára tohto roka prijala spoločnosť takmer 50 pracovníkov z Ukrajiny, pričom v súčasnosti zamestnáva jedenásť ukrajinských občanov.

Slovenská pošta sa hneď na začiatku ruskej ozbrojenej invázie angažovala v poskytovaní humanitárnej pomoci, keď zadarmo prepravovala balíky s pomocou na Ukrajinu. Celková hodnota týchto služieb dosiahla približne dve milióny eur v období od februára do augusta 2022.

Vedúci odboru komunikácie a marketingu Slovenskej pošty, Martin Guzi, zdôraznil, že spoločnosť neustále hľadá možnosti, ako pomôcť utečencom z Ukrajiny, či už ponukou pracovných pozícií alebo ubytovania v jej zariadeniach. Slovenská pošta tiež zabezpečuje doručovanie utečeneckých dávok prostredníctvom svojich pobočiek a zabezpečuje pozemnú prepravu poštových zásielok medzi Slovenskom a Ukrajinou.

Táto iniciatíva nielenže poskytuje konkrétnu podporu ukrajinským občanom v núdzi, ale aj zvyšuje povedomie o potrebe solidarity a pomoci v čase krízy.