Prestaňte čakať a začnite konať: Myšlienky, ktoré vám bránia nájsť lepšiu prácu

Predtým ma práca bavila, ale teraz už veľmi nie, prevážili menej zaujímavé úlohy. Alebo je práca fajn, ale dali nám nového šéfa a hneď od začiatku bolo jasné, že nie sme rovnaká krvná skupina. Tak prežívam a predstavujem si, aké by to bolo, keby… Prečo si to ale len predstavovať? Zmenu má každý vo svojich rukách. Musí pre ňu ale niečo urobiť a zahnať myšlienky, ktoré ho od nej zrádzajú.

Už som tu veľmi dlho a prešiel mi vlak

Niektorí ľudia chcú stále niečo nové, či už ide o opaľovací krém, lektora angličtiny, alebo prácu. Iní zostávajú verní. Na zmenu ich musí postrčiť silný impulz. Ak ten nepríde, nie sú k zmene príliš ochotní. Časom ich spokojnosť slabne, až keď je takmer na nule, majú pocit, že už je príliš neskoro niečo zmeniť. V hlave im beží slučka: „Som tu už sto rokov. Kde ma teraz vezmú?“ Tento strach z neznáma ich brzdí.

Radšej to neskúsim, čo keby to nevyšlo

Také myšlienky nás často udržujú v stave zmierenosti. Človek síce nie je príliš spokojný, ale inde by nemal šancu, tak načo skúšať? Je to pohodlné, ale málo uspokojujúce. Niekedy ide o obranný postoj: Keby som začal rozosielať CV a nikde by ma nevzali, potvrdili by sa moje obavy. Takto existuje aspoň nádej, že mám šancu. Tento začarovaný kruh nám bráni čeliť nepríjemnostiam.

Teraz nie je na zmenu čas

Doba je zložitá, ale vždy bude niečo, čo budeme považovať za riziko. Napriek tomu je pracovný trh stále v situácii, keď je zvýšený dopyt po nových zamestnancoch. Preto je teraz vhodný čas na zmenu zamestnávateľa.

Zbytočne nečakajte

Mnoho ľudí pretrváva v neistote roky. Ak by nás vyhodili, museli by sme si prácu hľadať tak či tak. Tak prečo to neurobiť, keď cítime, že zmena by nám prospela? Hľadanie práce je proces, ktorý si vyžaduje úsilie, trpezlivosť a komunikáciu. Stačí napísať životopis, poslať ho a reagovať na inzeráty. Pohovory sú príležitosťou na prípravu a zlepšenie šancí na úspech.

Komunikácia je kľúčová

Musíte začať komunikovať s inými zamestnávateľmi. Bez toho sa vaša kariéra nepohne. Sledovanie ponúk vás môže nabiť optimizmom. Nedodali ste si odvahy? Nevystúpili zo svojej komfortnej zóny? Môžete jedine získať.

Viac k téme:

Chcemzamestnanie.sk, Firmy, Hľadám prácu, Ponuky práce, Blog, Vzory zmlúv, Správy