Päť typov šéfok: Ako sa s nimi vysporiadať a prosperovať na pracovisku

Dosiahli ste svoju vysnívanú pozíciu a nič vám nebráni v tom, aby ste sa plne ponorili do práce s očakávaním budúceho povýšenia. Lenže je tu jeden komplikácií – vaša šéfka. Aby ste si získali jej uznanie a na pracovisku vládla harmonická atmosféra, je dôležité vedieť, ako s ňou komunikovať. Poznáte jej pracovné priority a osobnosť? Nemusíte meniť jej charakter, ale môžete ovplyvniť jej prístup k vám. Predstavíme vám päť typov šéfok a stratégie, ako s nimi efektívne spolupracovať. Patrí vaša šéfka medzi ne?

Železná Lady Žena, pre ktorú je úspech osobnou misiou. Jej prístup je skôr kontrolný ako podporný, často vyžaduje, aby práca bola vykonaná podľa jej striktných predstáv. Ako získať jej rešpekt? Budujte svoju spoľahlivosť a konštruktívnosť a nebojte sa asertívne prejaviť.

Intrigánka Táto šéfka je majsterkou dvojtvárnosti – na verejnosti chváli, v súkromí kritizuje. S takouto osobou je dôležité chrániť sa, zachovávať profesionálnu integritu a nepoddávať sa hre na intrigy.

Včelia Kráľovná Charizmatická lídryňa, ktorá sa však obklopuje len vernými poddanými a vyžaduje absolútnu lojalitu. Konfrontácia jej chýb musí byť založená na pevných faktoch a údajoch. Ak ste ambiciózna a cítite sa potlačená, možno príde čas hľadať príležitosti inde.

Kráľovná Paniky S ňou vládne chaos a stres z posledných minút. Proti tomuto prístupu pomáha predvídať, plánovať a komunikovať, aby ste zabránili zbytočnému zhonu.

Puntičkárka Pre perfekcionistku je každý detail dôležitý. Učte sa od nej organizáciu, ale neprepadajte tlaku byť dokonalý. Namiesto toho sa snažte byť efektívny a zachovávať si zdravý pohľad na prácu.

Porozumenie a adaptácia na typ šéfky, s ktorou pracujete, môže výrazne zlepšiť váš pracovný život a pomôcť vám na ceste k úspechu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *