Nová kalkulačka odhalí: Koľko peňazí dostanete, ak prídete o prácu?


Sociálna poisťovňa predstavuje inovatívny nástroj pre všetkých, ktorí sa obávajú straty zamestnania. S touto novou online kalkulačkou si môžete ľahko vypočítať, akú finančnú podporu vám štát poskytne v prípade nezamestnanosti. Konečne jasná odpoveď na často kladenú otázku: „Akú dávku by som dostal, ak by som zostal bez práce?“

Využitie tejto pomôcky je intuitívne a jednoduché. Stačí zadať dátum začlenenia do evidencie uchádzačov o zamestnanie a výšku svojej priemernej mesačnej hrubej mzdy. Po kliknutí na „Vypočítať“ sa vám zobrazia presné sumy dávok za 30-dňový aj 31-dňový mesiac, s detailnou dennou výškou dávky, zaokrúhlené na celé eurocenty nahor.

Martin Kontúr, hovorca Sociálnej poisťovne, zdôrazňuje, že kalkulačka má informatívny charakter. Pre získanie detailnejších údajov odporúča poistencom aktivovať prístup do svojho Elektronického účtu poistenca. Tento účet poskytuje komplexný prehľad o stave žiadosti o dávku, sume priznanej dávky a jej mesačnej výplate.

V prípade nejasností alebo potreby ďalšej pomoci je možné kedykoľvek kontaktovať Sociálnu poisťovňu, ktorá je pripravená poskytnúť podporu a riešenie. Táto nová služba je krokom k transparentnosti a zlepšeniu podpory občanov v neistých životných situáciách.