Máte na Viac: Ako Úspešne Požiadať o Vyšší Plat

Stojíte na prahu dôležitého rozhovoru o plate a cítite, že zaslúžite viac? Nie ste v tom sami. Aj ikony podnikania ako Sheryl Sandberg, ktorá stojí na čele Facebooku, sa museli naučiť stáť si za svojou hodnotou. Vo svojej knihe „Oprite sa do toho“ Sandberg opisuje počiatočný strach z vyjednávania o lepších finančných podmienkach. Avšak, pochopenie vlastnej hodnoty a odvaha žiadať si adekvátne odmeny je kľúčom k úspechu.

Pripravte sa na rozhovor. Poznajte svoju trhovú hodnotu, informujte sa o platových reláciách v rámci vašej pozície, aby ste mohli argumentovať na základe reálnych dát. Zvýraznite vaše pracovné úspechy a pripravte si argumenty, prečo si zaslúžite zvýšenie.

Neskrývajte svoju ambíciu za obavou z odmietnutia. V rokovaniach buďte príjemní, ale aj rozhodní. Prezentujte svoje úspechy a ukážte, že rozumiete hodnote svojej práce. Máte-li nezastupiteľnú pozíciu, využite to vo svoj prospech.

Pri stanovovaní vašej požadovanej mzdy si pripravte tri sumy: základnú, priemernú a vysnívanú. Nepodceňujte dôležitosť dobrej prípravy a nebojte sa trvať na tom, čo považujete za spravodlivé.

A nezabudnite, niekedy nejde len o peniaze. Benefitmi ako služobné auto, flexibilná pracovná doba či viac dní dovolenky, môžete získať kompenzáciu, ktorá vám prinesie spokojnosť a motiváciu.

Nehnute pri odmietnutí. Možno práve flexibilita a alternatívne formy odmeňovania otvoria dvere k vášmu uspokojeniu v práci. A keď sa dohodnete, nezabudnite na písomnú dohodu, aby vaše benefity zostali garantované.

Nastal čas postaviť sa za svoju prácu s dôstojnosťou a vyjednať si podmienky, ktoré odrážajú váš prínos a ambície.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *