Letné Brigády: Študenti Môžu Zarobiť Trojnásobok v Zahraničí

Letné prázdniny prinášajú nielen zaslúžený oddych, ale aj množstvo príležitostí na letné brigády pre mladých ľudí a študentov. Tento rok je ponuka brigád ešte širšia, nielen na domácom trhu, ale aj v zahraničí. Zatiaľ čo na Slovensku si študenti môžu zarobiť 5 až 6 eur na hodinu, v zahraničí môžu ich zárobky dosiahnuť až trojnásobok.

Význam Letných Brigád

Letné brigády poskytujú študentom cenné pracovné skúsenosti, ktoré sú nenahraditeľné pri budúcom hľadaní zamestnania. „Okrem toho sa mladí ľudia učia zodpovednosti, tímovej spolupráci a komunikácii, čo sú neoceniteľné zručnosti pre ich ďalší osobný a profesionálny rozvoj,“ uvádza Katarína Tešla, manažérka odboru komunikácie a PR portálu Kariéra.sk. Práca počas letných prázdnin tiež prispieva k rozvoju finančnej gramotnosti, keďže mladí ľudia sa učia narábať s vlastnými zarobenými peniazmi.

Brigády na Slovensku

Na Slovensku je tento rok široká ponuka brigád v rôznych odvetviach. Študenti môžu pracovať v maloobchode, gastronómii, administratíve, sezónnych prácach v poľnohospodárstve či priemysle. Platové ohodnotenie sa pohybuje od minimálnej mzdy 4,31 €/hod až po 7 €/hod. Napríklad Decathlon ponúka brigádnikom v predajni mzdu až 7 €/hod. V gastronómii sa mzdy pohybujú od 4,40 €/hod do 6 €/hod, zatiaľ čo anketári si môžu prilepšiť až 12,50 €/hod. Letné kúpaliská ponúkajú mzdy od 6,50 €/hod do 8 €/hod.

Možnosti Brigád v Zahraničí

Pre tých, ktorí túžia po medzinárodnej skúsenosti, sú k dispozícii brigády v zahraničí. „Práca v cudzine prináša nielen finančný prospech, ale aj možnosť zdokonaliť si jazykové zručnosti, spoznať novú kultúru a získať medzinárodné kontakty,“ hovorí Tešla. V zahraničí si môžu brigádnici zarobiť v priemere 10 až 14 eur na hodinu. Najviac brigád je dostupných v Nemecku a Holandsku, ale rôzne ponuky sú aj v Grécku, Fínsku, Chorvátsku, Česku a ďalších krajinách.

Bezpečnosť a Vhodnosť Brigád

Nie všetky brigády sú vhodné pre mladých študentov. Niektoré práce môžu byť fyzicky náročné alebo neprimerané veku a skúsenostiam mladých ľudí. „Je kľúčové, aby študenti a ich rodičia dôkladne zvážili ponuky a vyberali si také brigády, ktoré sú nielen prínosné, ale aj bezpečné a primerané ich schopnostiam a potrebám,“ dodala Katarína Tešla.

Letné brigády predstavujú skvelú príležitosť na získanie pracovných skúseností a zarobenie peňazí. Pre študentov, ktorí túžia po dobrodružstve a vyšších zárobkoch, sú brigády v zahraničí atraktívnou voľbou.

Viac k téme:

Chcemzamestnanie.sk, Firmy, Hľadám prácu, Ponuky práce, Blog, Vzory zmlúv, Správy