Diskontný Duel v Poľsku: Biedronka vs. Lidl

V Poľsku sa rozvinul cenový súboj medzi dvoma poprednými diskontnými reťazcami, Biedronkou a Lidlem. Konkurenčný boj medzi týmito obchodnými gigantmi bol odštartovaný kampanou, ktorú iniciovala poľská značka Biedronka. Tento krok vyvolal reakcie nielen na cenovkách v obchodoch, ale aj v mediálnej sfére a sociálnych sieťach.

Kampaň sa začala v nedeľu večer, keď tisíce Poliakov obdržali SMS správy od Biedronky s ponukou aktuálnych cien, pričom priamo porovnávali svoje ceny s cenami svojho konkurenta, Lidla. V jednej z týchto správ Biedronka uviedla, že 40 kusov toaletného papiera bude v pondelok stáť 25,99 zlotého (približne 5,98 eura), zatiaľ čo Lidl bude za rovnaké množstvo účtovať o 11 percent viac, čo je 6,67 eura.

Reakcia Lidla na tieto marketingové ťahy neostala dlho v tieni. Na svojom facebookovom profile sa nemecký diskontný reťazec obrátil na svojich zákazníkov s otázkou, či tiež dostali „tú divnú večernú reťazovku“, čím odkázali na SMS kampane svojho súpera. Táto rivalita sa odzrkadlila aj v akčných letákoch oboch spoločností, čím sa cenový spor presunul aj do vizuálnej formy.

Tento cenový boj medzi Biedronkou a Lidlem vstupuje do nových rozmerov, keď oba reťazce avizujú otvorenie ďalších predajní. V blízkej budúcnosti sa očakáva príchod sedmi nových obchodov, čo naznačuje, že konkurenčný boj v sektore diskontných obchodov v Poľsku sa ešte zďaleka nekončí. Tento súboj nie je len o cenách, ale aj o strategickom pozicionovaní na trhu a získavaní lojality zákazníkov.